KONST / Litografier / Färglitografi 7451300
nr 745 1300
Stellan Mörner
(1896-1979), Sverige
Färglitografi, Stellan Mörner (1896-1979), kvinna, 177/260, signerad, motivets mått: 51x31
Stellan Mörner, född 1896 i Örebro, död 1979, svensk målare och scenograf.
Utrop:
600 kr
Såld:
550 kr
måndag 5 mars 2012
kl 17:38:47
300 kr
500 kr
400 kr
500 kr
Stellan Mörner
Läs mer om Stellan Mörner